Overslaan naar inhoud

Wijziging rechtsvorm

Privacyzorg BV
22 januari 2025 in
Wijziging rechtsvorm
Stichting Privacyzorg, Stichting Privacyzorg

Meer dan de helft van de Nederlandse stichtingen en verenigingen kampt met problemen rondom hun bankrekening of betalingsverkeer. Uit een enquête onder meer dan duizend maatschappelijke organisaties blijkt dat 52% van de respondenten moeilijkheden ondervindt bij het openen van een bankrekening, het verkrijgen van een creditcard of het uitvoeren van online betalingen.


De oorzaak van deze problemen ligt in de strenge regelgeving ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft). Banken zijn verplicht om een gedegen onderzoek naar hun cliënten te doen, waardoor stichtingen en verenigingen vaak als 'hoog-risicoklanten' worden aangemerkt. Dit leidt tot extra controles, informatieverzoeken en administratieve lasten.


De Nederlandse Vereniging van Banken heeft wel een nieuwe standaard ontwikkeld om deze problemen te verminderen, maar nog altijd ondervindt de helft van de stichtingen en verenigingen problemen. Als gevolg hiervan zijn sommige organisaties, zoals Stichting Privacyzorg, genoodzaakt om hun bedrijfsstructuur aan te passen om een gezonde financiële huishouding te kunnen blijven voeren.


Het bestuur van Stichting Privacyzorg heeft dan ook moeten besluiten om per 1 januari 2025 een deel van haar bedrijfsvoering te gaan uitvoeren via een andere rechtsvorm: Privacyzorg BV. Deze rechtsvorm biedt meer flexibiliteit en minder strenge regelgeving, waardoor wij beter in staat zijn om onze financiële verplichtingen na te komen en ons werk voor de zorgsector te blijven doen. Onze missie en visie als non-profit organisatie blijven onveranderd, maar door deze aanpassing kunnen wij onze bedrijfsvoering efficiënter en effectiever maken.


Het is belangrijk dat banken en overheden samenwerken om een meer evenwichtige aanpak te vinden die zowel de veiligheid van het financiële systeem als de belangen van maatschappelijke organisaties beschermt. Een risicogebaseerde aanpak, waarbij per organisatie wordt bekeken hoe risicovol zij werkelijk zijn, kan helpen om de problemen te verminderen en ervoor te zorgen dat stichtingen en verenigingen hun werk kunnen blijven doen zonder onnodige hindernissen.

Deel deze post
Onze blogs
Archiveren
Prijswijziging
2025